Your IP: Unknown · Your Status: ProtectedUnprotectedUnknown

Skip to main content

Nie trać czasu, gdy wzywa Cię natura: korzystanie ze smartfona w toalecie

Spotykasz się z przyjaciółmi i nagle musisz skorzystać z toalety. Gdy jesteś na miejscu, z przerażeniem uświadamiasz sobie, że nie wziąłeś ze sobą telefonu. Nie tylko Ty korzystasz z „rozpraszaczy uwagi” w łazience. Według badań przeprowadzonych przez NordVPN większość z nas zabiera ze sobą telefon, gdy korzysta z toalety. Tak, naprawdę przeprowadziliśmy takie badanie. Dowiedz się, jakiego kraju obywatele najczęściej potrzebują telefonu w toalecie, co na nim robią i kto najczęściej upuszcza swój smartfon do toalety.

Nie trać czasu, gdy wzywa Cię natura: korzystanie ze smartfona w toalecie

Zabijanie czasu w łazience

Jeśli zabierasz ze sobą smartfon, gdy idziesz do toalety, to nie jesteś sam – 65% respondentów stwierdziło, że chodzi do łazienki z telefonem.

Spośród wszystkich krajów objętych badaniem, to Hiszpanie najbardziej potrzebują technologii. Prawie 80% respondentów w Hiszpanii stwierdziło, że w toalecie korzysta z telefonu. 42% przyznało, że robi to często, natomiast 12% stwierdziło, że robi to tylko czasami.

Niemcy znajdują się na końcu listy – tylko 54% respondentów używa swojego smartfona w łazience. Około 37% Niemców przyznało, że nigdy tego nie robi, a około 9% w ogóle nie posiada smartfona.

We wszystkich krajach objętych badaniem korzystanie z telefonu w toalecie było najbardziej powszechne wśród pokolenia millenialsów (26-41 lat). Na drugim miejscu znalazła się grupa określana jako zoomerzy (18-25 lat).

Zabijanie czasu w łazience

Scrollowanie na toalecie

Zdecydowanie najpopularniejszym zajęciem w łazience jest przeglądanie mediów społecznościowych (53,4% wszystkich uczestników badania). Jest to szczególnie popularne w Hiszpanii (64,8% respondentów) i Wielkiej Brytanii (61,6% respondentów).

Spośród wszystkich badanych krajów korzystanie z mediów społecznościowych w toalecie jest najmniej popularne wśród Litwinów (37,3% respondentów). Wolą oni spędzać czas, czytając lub słuchając wiadomości (44,7% respondentów).

Spośród wszystkich krajów objętych badaniem to Kanada najbardziej lubi gry mobilne. Prawie 40% respondentów spędza czas na toalecie, grając na telefonie.

Amerykanie są najbardziej towarzyscy z całej grupy. Spośród wszystkich krajów objętych badaniem respondenci z USA najchętniej kontaktują się z bliskimi – 39,3% z nich dzwoni lub wysyła wiadomości, gdy jest w toalecie.

Polacy są prawie tak samo towarzyscy – 34% respondentów twierdzi, że dzwoni lub wysyła wiadomości do innych osób, będąc w łazience. Polacy lubią też oglądać filmy (31,1% respondentów), czytać wiadomości (37,3% respondentów) i korzystać z mediów społecznościowych (49,4% respondentów).

Niektórzy wykorzystują czas spędzany w toalecie, by zachować produktywność. Dla Niemców (14,8% respondentów) i Australijczyków (14,6% respondentów) jest to odpowiedni moment na zaplanowanie swojego dnia. Spośród wszystkich badanych krajów, to właśnie Niemcy i Australijczycy najczęściej są produktywni w łazience.

Francuzi spędzają czas w toalecie na różne sposoby. Korzystają z mediów społecznościowych (55,7% respondentów), grają (33,3% respondentów) i czytają wiadomości (32,5% respondentów).

Scrollowanie na toalecie

Komu zdarzają się wypadki w łazience?

Mieszkańcy USA są najbardziej niezdarni – 20,4% respondentów przyznało, że upuściło telefon do toalety. Drugie miejsce zajęła Holandia – w muszli wylądowały telefony 16,9% pechowców.

Litwini są najmniej skłonni do upuszczania swoich telefonów – tylko 10,2% respondentów przyznało, że miało taki wypadek. Niemcom także raczej nie przytrafia się topienie urządzeń w toalecie – tylko 11,9% się do tego przyznało.

W większości badanych krajów to kobiety częściej upuszczały telefon, z wyjątkiem Polski. Tutaj panowie (50% respondentów) byli tak samo skłonni do topienia telefonów, jak panie (50% respondentów).

Powtórka z cyberbezpieczeństwa

Zajmowanie się czymś na toalecie to świetna sprawa – czas mija wtedy zdecydowanie szybciej. Warto jednak mieć na uwadze własne bezpieczeństwo. Oto nasze wskazówki na temat tego, jak chronić swój telefon w toalecie i poza nią:

  • Dbaj o regularne pobieranie aktualizacji aplikacji i systemu operacyjnego (OS) telefonu. Nie pomijaj aktualizacji oprogramowania.
  • Sprawdzaj, co pobierasz. Nigdy nie ściągaj nieznanych aplikacji – najpierw dowiedz się, skąd pochodzą i co zawierają.
  • Unikaj nieoficjalnych sklepów z aplikacjami. Istnieje większe prawdopodobieństwo znalezienia w nich programów zawierających złośliwe oprogramowanie.
  • Unikaj korzystania z nieznanych, publicznych sieci Wi-Fi. Jeśli już musisz połączyć się z taką siecią, zawsze korzystaj z VPN.
  • Bądź czujny. Nie otwieraj podejrzanych linków, nie podawaj swojego numeru nieznajomym i bądź nieufny w stosunku do nieznanych numerów.

Bezpieczeństwo online zaczyna się od jednego kliknięcia.

Zachowaj bezpieczeństwo, wybierając VPN dominujący na całym świecie