Your IP: Unknown · Your Status: ProtectedUnprotectedUnknown

Skip to main content

Jak powstał NordVPN? Poznaj założycieli i historię firmy

Firma Nord Security to jeden z najlepszych dostawców narzędzi cyberbezpieczeństwa na świecie. Pierwsze sukcesy zaczęła odnosić już w 2012 roku, a od tamtej pory nieustannie się rozwija i doskonali oferowane usługi. Poznaj historię NordVPN.

Jak powstał NordVPN? Poznaj założycieli i historię firmy

Założyciele i początki NordVPN

NordVPN to projekt stworzony w 2012 roku przez dwóch przyjaciół – Toma Okmana i Eimantasa Sabauliauskasa. Ich misją od zawsze było tworzenie lepszego internetu, w którym wolność słowa i brak cenzury są najważniejsze. Stworzyli łatwe w obsłudze narzędzie, z którego może korzystać każdy – bez względu na umiejętności i stopień zaawansowania w zakresie obsługi urządzeń i programów.

założyciele VPN

Aplikacja NordVPN została wypuszczona na rynek w 2013 roku. Niemal rok później z aplikacji korzystało już 10 tysięcy użytkowników, a Nord zaczął dbać o całodobową obsługę klienta. Co więcej, NordVPN jest bardzo łatwy w obsłudze, dzięki czemu zyskał popularność wśród mniej doświadczonych użytkowników, którym zależy na bezpieczniejszym korzystaniu z internetu ze zwiększoną prywatnością.

Firma nieustannie się rozwija, co w 2020 roku doprowadziło do stworzenia autorskiego protokołu VPN o nazwie NordLynx. NordLynx jest protokołem opartym na technologii Wireguard®, jednak nieco ulepszonym – oferuje znacznie więcej prywatności.

Co więcej, Nord oferuje dobre prędkości. Sieci VPN są znane z tego, że mogą nieco spowalniać połączenie z internetem, dlatego Nord Security wzięło sprawy w swoje ręce i zminimalizowało problem spowolnień i lagów.

Darmowe wsparcie dla osób w nagłej potrzebie

W 2016 roku NordVPN wprowadził Emergency VPN program – opcję darmowych kont dla osób/organizacji w kryzysowych sytuacjach. Firma pomogła aktywistom i dziennikarzom w Birmie czy Iranie – w krajach, w których wprowadzono cenzurę i ograniczono wolność słowa.

Opcja ta dostępna jest także dziś, a NordVPN zawsze chętnie pomaga potrzebującym.

Produkty

Choć NordVPN to absolutnie czołowy produkt firmy Nord Security, w 2019 roku do oferty dołączyły 3 kolejne narzędzie cyberbezpieczeństwa:

  1. NordPass – zaszyfrowany menedżer haseł
  2. NordLocker – zaszyfrowany schowek w chmurze
  3. NordLayer – rozwiązanie wirtualnej sieci prywatnej (VPN) dla firm

Wszystkie trzy produkty cieszą się ciągle rosnącym zainteresowaniem użytkowników. Coraz więcej mówi się o bezpieczeństwie haseł oraz przechowywanych na urządzeniu plików, dzięki czemu NordPass i NordLocker to świetne rozwiązania dla przeciętnych użytkowników internetu.

Prywatność i wolność słowa na pierwszym miejscu

Nord stoi murem za wolnością słowa, brakiem cenzury i prywatnością w internecie – w końcu to jeden z głównych powodów tego, że internet stał się tak potężnym medium. Właśnie dlatego aplikacja NordVPN została trzykrotnie przetestowana przez niezależnych praktyków, którzy sprawdzili oprogramowanie pod względem zgodności z polityką przechowywania logów, tj. danych dotyczących aktywności użytkowników.

Najnowsza diagnoza przeprowadzona przez Deloitte pod koniec 2022 roku jednoznacznie potwierdziła, że NordVPN nie gromadzi ani nie przechowuje danych dotyczących aktywności swoich użytkowników. Oznacza to, że Twoja aktywność w sieci nie jest przez nikogo rejestrowana i nikt nie ma do niej dostępu – ani Nord, ani Twój dostawca internetu, ani żadna inna osoba. Szczegóły najświeższego audytu można znaleźć tutaj.

Sukces w 2022 roku 🦄

10 lat po stworzeniu projektu firma Nord Security została jednorożcem w dziedzinie tech (ang. tech unicorn) – to wyróżnienie dla startupów, których wartość wycenia się na co najmniej miliard dolarów amerykańskich. Ten sukces dodał firmie jeszcze więcej motywacji, dzięki czemu każdego dnia tysiące pracowników z całego świata dbają o zabezpieczenia i wspólnie szukają pomysłów, aby uczynić internet jeszcze lepszym miejscem.

Zespół pracowników Nord Security kieruje się pięcioma wartościami, które pomagają odnosić sukcesy i nie przerywać rozwoju:

  1. Kształtowanie przyszłości – każdy pracownik myśli przyszłościowo, nie spoczywając na laurach i poszukując coraz nowszych pomysłów, aby ulepszać usługi.
  2. Nieustanni zdobywcy – nie ma rzeczy niemożliwych. Każda przeszkoda to nowe możliwości. Choć czasem się nie udaje, uczymy się na błędach i szukamy nowych rozwiązań.
  3. Własna inicjatywa – działamy bez nakazów i zależy nam na tym, aby być na bieżąco z wydarzeniami w firmie.
  4. Szczera komunikacja – mówimy, jak jest. Nie koloryzujemy rzeczywistości.
  5. Praca w zespole – dbamy o innych pracowników, a nie o własne ego. Sukces jest wspólny.

Opinie klientów

Dedykowane aplikacje NordVPN na wszystkie główne systemy operacyjne są niezwykle łatwe w obsłudze – dzięki temu nawet mniej doświadczeni użytkownicy mogą zadbać o swoją ochronę tylko jednym kliknięciem na smartfonie czy komputerze.

NordVPN regularnie otrzymuje pozytywne opinie i recenzje od czołowych ekspertów z branży. Zarówno PCMag.com, jak i Techradar.com uznały NordVPN za najlepszego dostawcę VPN na rynku ze względu na nacisk na ochronę prywatności oraz różnorodność oferowanych funkcji. Z kolei instytut AV-Test dokładnie porównał NordVPN z innymi usługami VPN i uznał NordVPN za „najszybszą sieć VPN”. Opinie o NordVPN pokazują, że to jeden z najlepszych dostawców VPN.

Szukasz sposobu na ochronę w sieci?

Połącz się z serwerem VPN jednym kliknięciem